Bikeworkx Family - Daniel FabokBajkeřina není jen o tom jaký kolo člověk jezdí a co na něj leje. Je to taky o lidech, kámoších, vzorech, prostě o tom s kým se člověk vydá uhnat si nějakej ten kilometr nebo lišej.

Proto jsme se vám rozhodli přinést několik představovaček lidí, které potkáte na našem instagramu pod hashtagem #bwxfamily.  Je to pořádně barevná skupinka a jedním z nich je i dvacetiletej Daniel Fabok. Vidět ho můžete na kole, pod kolem i na bednách v CzechDownhill Tour.Jak dlouho jezdíš na kole?
Na kole jezdím od malinka, pomalu ale jistě mě to táhlo víc a víc do lesa, ostatní sporty šli stranou a  je z toho šest let aktivního závodění.

Co jezdíš? Jen tak traily, backcountry nebo nepohrdneš ani švihem na silničce?
Na prvním místě je u mě sjezd, ale je mi fuk o co jde, hlavně to musí mít dvě kola ! Na silnici švihám 4 dny v týdnu, víkendu v závodním tempu a když se náhodou najde jeden volný, vyrazím s přítelkyní na traily a pivo ! :DProvozuješ kromě kola i další sporty?
Na takové úrovni už určitě ne, ale mám rád sport jako takový. Rád si čutnu do balonu, zahraju nohejbal, zajdu na squash. Jednou za čas chytnu i běžeckou horečku :D

Máš nějakého oblíbeného jezdce nebo jezdkyni?
Těch je, vypsal bych půlku startovky ze svěťáku, ale pokud má zaznít jedno jméno, tak je to určitě Danny Hart. Je pro mě obrovskou motivací !

Oblíbené spoty? Na pohodu za barákem se psem nebo se radši ve skupince hecnout?
Takových je taky nespočet, ale jestli mám být konrétní tak nejoblíbenější jsou ty, který okupuje dobrá parta ! Z těch „lokálek“ jsou to určitě tratě v Blansku a v Brně. Takový to zimní ježdění s ohněm, klobáskou, pivem a dobrou partou to je k nezaplacení.
Kdybych měl vybrat bikepark kam se rád vracím několikrát za sezonu, tak jsou to určitě Kouty nad Desnou.

Máš nějaké oblíbené závody které sleduješ? Crankworkx, Rampage
Jasně, to musí mít každej správnej bajker ! Svěťák ve sjezdu je na nejvyšším stupínku, ale sleduju to co se zrovna jede. Je jedno jestli je to Crankworkx, nebo Tour de France.

A v ČR? Mistráky atd
U nás se snažím sledovat tak nějak všechno co se v cyklistice odehrává, ale mistráky jsou na první místě ! A zase je fuk v jaké disciplíně.

Obecně nejpovedenější zážitek z kola? Pád, nebo naopak úspěch.
Tohle je těžká otázka. Dalo by se vybírat z pádů, úspěchů, ale nejraději vzpomínám na čas strávený v zimě v italském SanRemu se super partou. Na sezonu jsem se tam připravoval dvě zimy po sobě a vždycky jsem si odnesl ty nejsilnější pocity a zážitky. Jak z jízdy tak z celkové atmosféry, která tam panuje. Tuhle lokalitu by určitě měl každej bajker navštívit !
Pamatuješ si svoje první kolo?
Jistě! :D byl to Olpran, modré barvy a táta mi tam nechal navíc namontovat přehazovačky, byla to frajeřina !

A jaké kolo jezdíš teď? Vyhovuje tvému stylu jízdy? Jsi spokojen nebo budeš měnit?
Třetí sezonu jezdím Giant Glory. Je to neskutečný držák, ale ty desítky závodů jsou na ní prostě znát a do další sezony chystám změnu.

Jaký přípravek na kolo nejčastěji používáš?
V prvé řadě je to Chain Star, kdo maže ten prostě jede ! A pak samozřejmě Cyclo star, je to neskutečný pomocník při umývání kola !

Servisuješ si kolo sám? Máš nějakou neoblíbenou část servisování?
Ano, drtivou většinu práce si udělám sám, servis mě baví a vím, že se mi ta práce na kopci vrátí. Když si s něčím nevím rady, mám při sobě BikeGarage Prostějov. :)

Vyrážíš na kolo v každém počasí nebo si vybíráš?
Když nepadají trakaře tak v každém ! :D na závodech si taky nevybereme.

Bez čeho nevyzážíš? Náhradní duše, batoh, chrániče.
Na silnici si pořád beru jen banán a vodu i když mě to už několikrát vytrestalo x kilometrů od domu :D Když vyrazím drtit déháčko, beru půlku dílny :D 

Nejbližší cíl co v ježdění teď zrovna máš? Třeba dát velký skok.
Aktuálně je to asi udržet vedení v celkovém pořadí  CzechDownhill Tour a do dalších let určitě postup do kategorie Elite.

A nakonec. Kde tě můžeme na onlajnu najít? Instagram, Youtube atd? Můžeš připojit i odkazy na kámoše.
Nejvíc toho ze sebe dostanu asi na instagramu, profil:  danielfabok

Děkujem moc za rozhovor a držíme palce! Ať ti to grinduje!

Copyright © itworkx.