Gaspiho recenze: Mycí prostředek Bikeworkx Cyclo StarZe Španělska mi přišlo nové kolo. Můj oblíbený model Foxy s karbonovým rámem nově hodili na větší 29'' kola, ať to sviští. Kolo má krásný modrooranžový lak evokující kapoty nejkrásnějších placek Porsche 917, které v 70. letech dominovaly na závodu 24 hodin v Le Mans. Ani nechci vědět, kolik kolo stojí na krámě, ale cena se blíží tomu, co byste dali za nové auto střední třídy, takže se o něj pokud možno starám.

Neznám nikoho, koho by nějak extra bavilo mýt si zabahněné kolo, ale když chcete jezdit, tak tomu neutečete. Vapku nedoporučuji, protože vám tlak vody nažene nečistoty i tam, kde je mít nechcete. Ještě nedávno jsem myl kolo tak, že jsem si v kyblíku připravil pěnu z vody a saponátu a tu pak na kolo nanesl smetáčkem.
Protože spolupracuji s firmou Bikeworkx, dostal jsem od ní na test mycí přípravek Cyclo Star. Oproti většině přípravků na trhu je silně koncentrovaný a jeho rozprašovač na povrchu kola vytvoří hustou pěnu, která naruší strukturu nečistot. Stačí nastříkat, nechat působit a pak spláchnout proudem vody. Improvizovaně k opláchnutí stačí i pet lahev s pítkem, do níž naberu vodu z potoka tak, jak je vidět na fotkách.

Super je, že tímhle způsobem se prostředek dostane i k nečistotám v útrobách kola. Všiml jsem si, že dobře působí na kluznice vidlice, tlumiče i sedlovky.
Cyclo Star používám teď v suchu proti prachu, když chci, aby kolo dobře vypadalo na fotkách, stejně jako po ježdění v brutálním blátě. K dokonalé čistotě jedno balení vystačí na 5 až 10 mytí podle míry znečištění.

Dneska se hodně řeší, jakou je který výrobek ekologický. Já myju kolo na zahradě u tchýně, a kdyby jí Cyclo Star sežral tuje, tak mě zabije...
Moje hodnocení: Cyclo Star je super koncentrovaný mycí prostředek za normální cenu. Díky němu za mnohem kratší dobu dosáhnu lepšího výsledku, aniž bych si poškrábal lak na rámu. Hodí se na běžné ošetření zaprášeného kola, tak zbavení silných nečistot po celodenním ježdění v bahně.Copyright © itworkx.